İstanbul Anadolu yakası, Maltepe ilçesinde hizmet vermeye devam eden ANADOLUM ORTAK SAĞLIK BİRİMİ, ilk kurulan OSGB firmalarının başında gelmektedir. Firmamız, 2012 yılından bu yana profesyonel olarak hizmet vermektedir.

 

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanununun 4. maddesinde; İşveren çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla yükümlü olup bu çerçevede; mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dahil, her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale getirilmesi ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapar. İşyerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uyulup uyulmadığını izler, denetler uygunsuzlukların giderilmesini sağlar.

4857 Sayılı İş Kanununda; Olası bir iş kazasında; Yasa, yönetmelik ve tüzükteki maddelerde, direkt olarak Alt İşveren ile birlikte Asıl İşveren de sorumludur. Yukarıdaki Kanun maddeleri ışığında, ANADOLUM ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ İNŞAAT ENERJİ VE MADENCİLİK TİC.LTD. ŞTİ. olarak; 4857 Sayılı İş Kanuna tabi çalışanlara; İş sağlığı ve Güvenliği Eğitim Usulleri Yönetmeliğine göre ve meslekteki tehlikelere karşı ortaya çıkabilecek riskler hakkında bilgilendirme eğitimleri ve bunun belgelendirilmesini sağlamaktır (İşyerindeki tüm çalışanlar dahil). İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatına uygun olarak, işyerindeki tüm çalışmaları değerlendirerek risk değerlendirme raporu hazırlayarak çalışma planı oluşturmaktır.

Çalışmalarımızdaki gayemiz; çalışmalarınızda iş kazalarının, meslek hastalıklarının önlenmesi, iş güvenliği kültürünün yerleştirilmesi, Sorumluluklarınızın cezai yaptırımlarla karşılaşmaması için, ANADOLUM ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ İNŞAAT ENERJİ VE MADENCİLİK TİC.LTD. ŞTİ. olarak işletmenize hizmet vermekten onur duyarız.

Ayrıca; İŞ HUKUKU ve SGK Konularında Danışmanlık Hizmeti de vermekteyiz. 

Bizleri tercih eden müşterilerimizden bazıları ;5